مجله آنلاین بازارچه

جدیدترین اخبار و پیشنهادات دست سازهای خلاقانه را اینجا مشاهده کنید

بهترین پارچه کیف

کیف ها یکی از اکسسوری های مهم برای خانم ها می باشند که همیشه همراهشان است. برای دوخت کیف مناسب باید پارچهمناسب کیف را به خوبی بشناسید تا بتوانید یک کیف خوب داشته باشید

پارچه های دکوری منزل

برای تهیه کیف به پارچه ای بادوام با ظاهر زیبا نیاز دارید. پارچه های مورد استفاده در دکوراسیون منزل در قسمت روکش مبل در تهیه کیف کاربرد فراوانی دارند. این پارچه ها به طور طبیعی ضخیم و سنگین بوده و به دلیل دارا بودن ساختار محکم پارچه مناسب کیف های ایستاده محسوب می شوند.

البته استفاده از این پارچه ظاهر ضمختی به کیف شما نمی دهد. همچنین، می توان به منظور ایستادن بهتر از لایه های میانی در آنها استفاده کنید. بدین منظور، می توان از فلیس و یا لایه میانی سخت استفاده کرد.

چرم

روشن است که انتخاب اول برای تهیه کیف چرم است زیرا ظاهر زیبایی دارد اما دلیل اینکه چرا بسیاری از افراد از آن استفاده نمی کنند این است که قیمت بالایی دارد و دوخت آن کرپکل است.

می توانید از پوست گاو وزن متوسط یا سنگین برای ساخت کیف استفاده کنید تا قیمت آن را تعدیل کنید. چرم بره یک چرم عالی اما گران است. پوست خوک، مار و گاومیش پارچه مناسب کیف به شمار می روند.

چرم مصنوعی و جیر مصنوعی

چرم مصنوعی پلیپورتان شبیه چرم طبیعی است. این پارچه نسبت به چرم طبیعی ارازنتر است. چرم مصنوعی کرپ بوده و نگهداری از آن ساده است.

رکسین یک واژه عمومی برای توصیف چرم مصنوعی است. اگرچه رکسین یک نام تجاری شرکت تولیدکننده چرم مصنوعی در انگلیس است.

جیر مصنوعی شبیه چرم طبیعی است و از چرم مصنوعی گرانتر است. Microsuede یک پارچه میکروفایبر است که شبیه به جیر بوده، اما قابل شستشو است.

چرم پیوندی چرمی است که از خرده های چرم طبیعی تشکیل شده که روی یک پوشش پلی پورتن ریخته شده است. این چرم شباهت زیادی به چرم طبیعی دارد ولی در عین حال قیمت پایینی دارد. برخی به آن چرم بازیافتی یا دوستدار طبیعت می گویند، زیرا روش تهیه در مقایسه با چرم طبیعی آسیب های کمتری در پی دارد.

وینیل

وینیل یکی از پارچه های رایج در تهیه کیف است. می توان از وینیل شفاف در تهیه کیف شفاف ساحلی و کیف آرایشی استفاده کرد. پارچه وینیل رویه فلانل یکی دیگر از پارچه های رایج در تهیه کیف است. این پارچه حتی بدون کرپ نیز استفاده می شود. پارچه وینیل به طور طبیعی شیشه ای است. از مزیت های آن می توان به سبکی و راحتی تمیز کردن آن اشاره کرد.

افراد ممکن است نتوانند به تفاوت بین چرم مصنوعی و وینیل پی ببرند. برای تشخیص، اگر دارای پارچه بافت پشت آن باشد می توان فهمید که وینیل است در غیر این صورت چرم مصنوعی می باشد.

پارچه بیرونی

پارچه های بیرونی بسیار بادوام، ضد فرسایش و در برخی موارد ضد آب هستند. پارچه Sunbrella یکی از پارچه های این گروه بوده و برای تهیه کوله پشتی مورد استفاده قرار می گیرد.

این پارچه ها اغلب پارچه های مصنوعی هستند که در دماهای بالا ذوب می شوند، بنابراین باید در استفاده از آنها دقت کرد. کیف های تهیه شده از این مواد بسیار بادوام هستند.

چوب پنبه:

چوب پنبه ماده ای است که به عنوان جایگزین چرم استفاده می شود. این ماده از پوست درخت بلوط گرفته می شود. این پارچه دوستدار محیط زیست بوده و بسیار نرم و انعطاف پذیر است و با هر دستگاه بافندگی می توان آن را بافت. چرم در تماس با آب آسیب می بیند، درحالیکه چوب پنبه قابل شستشو است. این پارچه ضد آلرژی است و در برابر لک مقاومت دارد.

برخلاف چرم مصنوعی براحتی صدمه نمی بیند و گلوله نشده و ضد خراش است، حتی اگر آنها را تا کنید آسیبی به پارچه وارد نمی شود و در حالت کلی می توان گفت بسیار بادوام است. این پارچه از چرم ارزانتر است. تنها ایرادی که دارد کمبود آن در برخی مناطق است.

کرباس

 

زیورآلات مسی را چگونه تمیز کنیم؟

زیورآلات مسی، حتی آنهایی که پولیش شده اند، با گذشت زمان و واکنش با هوا، جرم می گیرند و رنگشان کدر می شود. در ادامه چی بپوشم به شما می گوید که چگونه می تواند استادانه، زیورآلات مسی را مثل روز اولشان برق بیاندازید!

اول مطمئن شوید که آیا جنس اش از مس خالص است یا نه؟

خیلی از زیورآلات مسی مقدار زیادی ناخالصی دارند. اگر از این موضوع مطمئن نیستید، آن را به یک جواهرساز نشان دهید.

با یک دستمال تمیز (یا پارچه ی مخصوص جواهرات) حسابی تمیزش کنید

زیورآلات مسی اگر به خوبی لاکی و پولیش شده باشند به ندرت لکه دار می شوند، اما گذشت زمان کمی مس را تیره رنگ می کند. با یک دستمال به آرامی می توانید لکه های چربی و سطحی را از بین ببرید. پارچه های مخصوص تمیز کردن جواهرات را می توانید از طلافروشی ها تهیه کنید.

زیورآلات مسی که لاک یا پولیش نشده اند را با این روش های برق بیاندازید

برای این نوع زیورآلات مسی می توانید از محلول های تمیز کننده ی جواهرات موجود در بازار و یا روش خانگی زیر استفاده کنید: یک عدد لیمو را از وسط نصف کنید و مقداری نمک بر روی تکه ی نصف شده ی لیمو بپاشید و لیمو را روی مس بمالید. می توانید از محلول آب لیمو و نمک هم استفاده کنید. مس را در این محلول غوطه ور کنید و بگذارید به مدت چند دقیقه بماند. سپس مس را حسابی آبکشی کنید و با دستمال پاک کنید.

معجزه ی سس کچاپ! 

سس کچاپ هم می تواند برای پاک کردن مس کارساز باشد. مقدار کمی سس را روی مس بزنید و سپس آبکشی کنید و با دستمال تمییز خشک کنید.

آب لیمو و جوش شیرین را هم امتحان کنید

مقدار مساوی آب لیمو و جوش شیرین را با هم مخلوط کنید تا یک خمیر نرم به دست بیاورید. این خمیر را روی مس تان بمالید و سپس آب کشی نمایید.

show